Logo Menssana    Kdybychom byli andělé, pomohli bychom lidem od bolesti

BOTUMY s.r.o.


 
MENS SANA založila dne 18.7.2017 sociální podnik BOTUMY s.r.o. K tomuto kroku jsme se rozhodli z důvodu zaměstnávání lidí se zdravotním postižením, zejména lidí s duševním onemocněním. V současné době MENS SANA zaměstnává s podporou dotací Úřadu práce a evropského grantu 19 lidí se zkušeností s duševním onemocněním. Jelikož není vyřešené „následné“ zaměstnávání těchto lidí po ukončení podpory ÚP a evropských grantů, rozhodli jsme se vytvořit sociální podnik s většinovým podílem zaměstnaných lidí se zdravotním postižením. Naši snahou je nejen zaměstnávat lidi se znevýhodněním, ale nabízet také veřejnosti zajímavé výrobky šetrné k životnímu prostředí a netradiční služby.

BOTUMY s.r.o. se zabývá výrobou a distribucí výrobků vzniklých v dřevařské a rukodělné a šicí dílně. Vyrábíme především z recyklovaných (použitých) materiálů (papíru, kartonů, textilních materiálů, vlny, dřeva…) edukační hračky, originální tašky, kapsičky, koberečky, psací potřeby, obaly, oděvy, obrázky a jiné. Botumy se zabývá také opravou a renovací starého nábytku, podílí se na rekonstrukci objektů.
Realizujeme osvětové, preventivní a vzdělávací programy pro děti, mládež a veřejnost. Botumy nabízí jedinečné kursy pro zlepšování paměti všech generací.

Buďte s námi BO!TU!MY!!!