MENS SANA, z.ú.

... Nehledejme stigmata u lidí duševně nemocných, nemají je vepsána v obličeji nebo v jiných částech těla, ale mají je ukryta hluboko ve svých duších. Zkusme jim pomoci tak, že je nebudeme přehlížet, ale budeme je akceptovat i s jejich odlišnostmi.

Aktuality

Výlet charita

Zveme Vás na den otevřených dveří v charitě sv. Alexandra. Kdy? V pátek 23.6.2017 ve 13:00 hodin. Kde? Na pracovišti Skautská. Bližší informace o akci zde.

 

Givt

Podpořte nás, když nakupujete!

Přidali jsme se do projektu GIVT.cz. Pokud nakupujete na internetu – od svetru, přes parfém, televizor, dovolenou a nebo si objednáváte jídlo domů – můžete nám pomoci.

Uděláte to takto:

To je celé. Nestojí vás to ani korunu navíc a my dostaneme část peněz z ceny nákupu.

Pokud nechcete na tuto možnost pomoci nikdy zapomenout, TADY najdete chytré rozšíření prohlížeče, které vám vždy při nakupování GIVT připomene.

Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům – ať nenakupují "zbytečně" :)

Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám!

 

Výprava za Marlenkou

Zveme Vás na výpravu za Marlenkou. Kdy? Ve čtvrtek 25. května 2017 v 10:40. Kde? Na vlakovém nádraží Ostrava střed. Bližší informace o akci zde.

 

Historické motocykly

Zveme Vás na návštěvu expozice historických motocyklů. Kdy? Středa 17. května 2017. Kde? Sraz v 10:00 na tramvajové zastávce Výstaviště. Bližší informace o akci zde.

 

Výlet do Příbora a Chlebovic

Zveme Vás na výlet do Příbora a Chlebovic. Kdy? Čtvrtek 4.května 2017. Kde? V hale vlakového nádraží Ostrava-Svinov. Bližší informace o akci zde.

 

Výlet za sněženkami

Zveme vás na výlet. Sraz je v pátek 17.3. v 8:30 na autobusové zastávce Svinov nádraží (naproti nádražní hale) odjezd autobusem č. 46 směr Polanka v 8:47. Bližší informace o akci zde.

 

Procházka proti proudu

Zveme vás na výlet. Sraz je ve čtvrtek 16. 2. v 9 hodin před nákupním střediskem Duha v Porubě na osmém obvodě (dojedete sem autobusy 35, 39, 40, 44, 47, 48, 49, 58 a 75). Bližší informace o akci zde.

 

Menssana u Šraněk

Zveme vás na výstavu výtvarných prací klientů Centra psychosociální pomoci Mens sana, z.ú. Bližší informace zde.

 

Neziskovka roku 2016 semifinale.

MENS SANA, z.ú. postoupila mezi semifinalisty letošní ročníku ocenění Neziskovka roku. MŮŽEME S VAŠÍ POMOCÍ ZÍSKAT PRO NÁŠ PROJEKT CENTRUM TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI FINANČNÍ VÝHRU. Hlasujte prosím pro NAŠI NEZISKOVKU ROKU! Možnost máte prostřednictvím stránek www.neziskovkaroku.cz od 21. 10. do 21. 11. 2016.
DĚKUJEME.

 

Ocenění NEZISKOVKA ROKU 2016 podporují: Skupina ČEZ (hlavní partner), KPMG Česká republika, Česká spořitelna, Putt PD a Nadace Neziskovky.cz.

 

Více informací hledejte na www.neziskovkaroku.cz a www.nros.cz a zde

Banner

 

Neziskovka roku 2016.

PŘÁTELÉ, MÁTE MOŽNOST NÁM POMOCT, HLASUJTE PRO NÁS !!! Klikněte prosím na odkaz: www.neziskovkaroku.cz, pak klikněte na odkaz vpravo: HLASUJTE ZDE, pak zelené šipky a nezapomeňte zaškrtnout MENS SANA. děkujeme mockrát. Prosíme také o sdílení.
Děkujeme

 

Více informací zde

 

Menssana 20 let.

Menssana 20 let

 

Tisková zpráva.

Dovoluji si Vám touto cestou zaslat tiskovou zprávu k XXVII. ročníku celorepublikové kampaně „Týdny pro duševní zdraví“ a zároveň Vás pozvat na náš "CRAZY FEST na zámku", konaný u příležitosti této kampaně ve dnech 8 až 10.září. V Ostravě se kampaň uskuteční pod názvem „Ostravské týdny pro duševní zdraví“. Záštitu nad CRAZY FESTEM a Ostravskou kampaní převzal pan náměstek primátora Mgr. Michal Mariánek. Snahou naší kampaně je říkat a ukazovat pravdu o lidech s duševním onemocněním a napravovat škody, které páchají masmédia v honbě za senzací. Chceme dosáhnout toho, aby lidé s duševním onemocněním nebyli zesměšňováni, kriminalizováni a ponižováni, ale byli společností přijímáni takoví, jací doopravdy jsou. Prosíme o předání informací dále.

Děkujeme a přejeme hodně duševního zdraví!

S pozdravem
Za PS občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi
Mgr. Jaroslava Saidlová,

 

Výlet do Mexika.

Výlet z Hýlova do Mexika. Kdy a kde je sraz? V úterý 9. 8. v 9:15 před nádražím Ostrava-Svinov u zastávky autobusu č. 64 (odjezd v 9:30). Bližší informace zde.

 

Výlet do Teplic nad Bečvou

Výlet do Teplic nad Bečvou na ZBRAŠOVSKÉ ARAGONITOVÉ JESKYNĚ. Kdy a kde je sraz? Ve čtvrtek 4.8. v 7:20 v prosklené hale vlakového nádraží Ostrava Svinov. Bližší informace zde.

 

Prohlášení Platformy.

Prohlášení Platformy pro transformaci péče o lidi s duševním onemocněním, je možné si přečíst zde.

 

Crazy Fest 2016.

Zveme Vás a CRAZY FEST 2016. Více informací zde.

 

Setkání klubu Dobré duše v červenci.

MENS SANA, z.ú. srdečně zve Vás i Vaše blízké na setkání klubu "Dobré duše" ve čtvrtek 28. 7. 2016 v 15:30h v Mens Sana, pracoviště Skautská - zahrada. Bližší informace o setkání klubu najdete zde.

 

Výlet na Prašivou.

Kdy a kde? V úterý 26.7. v 7:40 na vlakovém nádraží Ostrava střed. Bližší informace o akci najdete zde.

 

Tunaj o Zlaté gatě.

Kdy a kde? Ve čtvrtek 30.6. ve 12:30h na chodbě pracoviště Ukrajinská nebo ve 12:45 u vchodu do Centra volného času Poruba – Vietnamská – adresa: Vietnamská 1541/3, Ostrava-Poruba. Bližší informace o akci najdete zde.

 

Výlet do ZOO.

Pojďte do ZOO. Kdy? V pátek 10.6. v 9 hodin. Kde se sejdeme? Na trolejbusové zastávce Náměstí Republiky s Pavlou Šulákovou. Bližší informace o akci najdete zde.

 

Čtení ze šuplíku v červnu.

MENS SANA, z.ú. a KNIHOVNA MĚSTA OSTRAVY Vás zvou na literární večer spojený s hudební a divadelní produkcí ČTENÍ ZE ŠUPLÍKU dne 9. 6. 2016 V 16:30 HODIN DO KNIHOVNY NA ULICI 28. ŘÍJNA 2 V CENTRU OSTRAVY. Bližší informace o akci najdete zde.

 

Setkání klubu Dobré duše v květnu.

MENS SANA, z.ú. srdečně zve Vás i Vaše blízké na setkání klubu "Dobré duše" ve čtvrtek 26. 5. 2016 v 15:30h v kafárně Spirála. Bližší informace o setkání klubu najdete zde.

 

Výlet Dolní oblast Vítkovic.

Výlet do Dolní oblasti Vítkovic. Kdy? V pátek 27. května 2016. Bližší informace o akci najdete zde.

 

Čtení ze šuplíku v květnu.

MENS SANA, z.ú. a KNIHOVNA MĚSTA OSTRAVY Vás zvou na literární večer spojený s hudební a divadelní produkcí ČTENÍ ZE ŠUPLÍKU dne 12. 5. 2016 V 16:30 HODIN DO KNIHOVNY NA ULICI 28. ŘÍJNA 2 V CENTRU OSTRAVY. Bližší informace o akci najdete zde.

 

Sen noci Svatojánské.

Divadelní předpremiéra SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ. Kdy? Středa 4. května 2016. Kde? v 9:30 – 9:45 u Divadla Antonína Dvořáka (divadlo je u tramvajové zastávky Výstaviště) s Hankou Černou. Bližší informace o představení najdete zde.

 

Beseda KCO

PŘIJĎTE NA PŘEDNÁŠKU O KRIZOVÉ POMOCI V OSTRAVĚ. Kdy? Středa 4. května 2016. Kde? Ve 14:00 hodin v Centru trénování paměti na ulici Bulharská 1561 v Ostravě-Porubě. Bližší informace o najdete zde.

 

Muzikoterapie.

Srdečně Vás zveme na pravidelná setkání MUZIKOTERAPIE. Kdy? Každou středu od 15:00. Kde? V MENS SANĚ na Bulharské 1561 v CENTRU TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI. Bližší informace najdete zde.

 

Aktivní senior.

Aktivní senior

 

Finance a my.

Navštivte s námi prakticky „do života“ zaměřené školení s besedou a možností individuálního poradenství na téma FINANCE A MY. Kdy? V pátek 9.10. 2015, 9 – 14 (od 11:30 obědová pauza). Kde? Mens Sana - pracoviště Ukrajinská – společenská místnost. Bližší informace o akci najdete zde.

 

Tisková zpráva.

Crazy Fest
Dobrý den,

dovoluji si Vám touto cestou zaslat tiskovou zprávu k XXVI. ročníku celorepublikové kampaně „Týdny pro duševní zdraví“(TDZ) a zároveň Vás pozvat v rámci této kampaně na akce pořádané naší pracovní skupinou: občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi Komunitního plánování sociálních služeb Ostrava. V Ostravě tato kampaň nese název„Ostravské týdny pro duševní zdraví“ a bude probíhat ode dne 1. září do 10. října, jenž je Světovým dnem duševního zdraví, který každoročně vyhlašuje World Federation for Mental Health.

Snahou naší kampaně je pravdivě informovat veřejnost o problematice lidí se zkušeností s duševním onemocněním a snižovat tíhu společenských předsudků kolem těchto lidí: „Bořit pomyslné zdi a napomáhat lidem s duševním onemocněním žít mezi námi obyčejný život!“

Hlavní akcí kampaně Ostravských dnů duševního zdraví je uskutečnění II. ročníku CRAZY FESTU na zámku v Ostravě-Porubě ve dnech 8. až 11. září 2015. V rámci CRAZY FESTU uskutečníme koncerty, na kterých vystoupí zpěvačka Iva Bíttová, kytarista a zpěvák Vladimír Václavek, Slávek Klecandr (ze skupiny Oboroh), zpěvačka Dagmar Andrtová-Voňová, Klarinetové kvarteto, taneční skupina Iridiani, hudební skupina Rebetiko, Chorodia Agiu Georgiu, cimbálová muzika MC Fojt, hudebník, který si říká FILIPES, básník Pavel Hruška, zpívající básník Jakub Tichý, kapela Karpatská drůbež a další. Ve středu uskutečníme dopolední program pro děti a mládež, kdy promítneme dětem premiéru filmu s názvem "Hovadíci naruby" - film o nezlomné vůli hlavního protagonisty a o tom, jak těžký úraz proměnil život celé rodiny. Na nádvoří zámku budeme s dětmi malovat anděly pro dětskou onkologii Olomouc (sdružení ŠANCE), děti budou mít možnost vyzkoušet si paměťové hry a také jiné výtvarné techniky. Ve čtvrtek uskutečníme vernisáž výstavy maleb lidí s duševním onemocněním s názvem PROLOMENÍ III. pod vedení ak. malíře Ondřeje Tkačíka. Více na www.menssana.cz , ww.kpostrava.cz, na facebooku MENS SANA.

Záštitu nad kampaní Ostravské dny duševního zdraví převzal pan náměstek primátora Ing. Zbyněk Pražák, Ph.D. Kampaň se koná za finanční podpory statutárního města Ostravy.

Připomínáme také pozvání na otevření CENTRA TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI dne 4.9.2015.

Srdečně zveme a prosíme o předání informací dále.

Děkujeme a přejeme hodně duševního zdraví!

Mgr. Jaroslava Saidlová
ředitelka MENS SANA, z.ú.
Ukrajinská 1533/13,708 00 Ostrava-Poruba
tel: 596 918 104, 777 034 883
e-mail: menssana@menssana.cz
www.menssana.cz, www.kpostrava.cz

Díra v plotě
Dívám se dírou v plotě a vidím, jak si děti hrají, jak se hlasitě smějí. Jak dvě maminky s kočárky sedí na lavičce a baví se. Jak dva puberťáci stojí na schodech a třetí jim něco vysvětluje. A já jsem tu sám, život je tam za plotem a jsem z toho nějaký nesvůj.

Pavel Němec


Zapojte se s námi do letošní kampaně Ostravské Týdny pro duševní zdraví a pomozte nám udělat lidem s duševním onemocněním život snesitelnější .......

 

Prohlédněte si také oficiální tiskovou zprávu a pozvánku.

 

 

Otevření CENTRA TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI.

 

Dobrý den,
dovolujeme si Vám zaslat pozvánku a tiskovou zprávu k otevření CENTRA TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI. Jedná se o jedinečný projekt, jelikož v Centru trénování paměti (CTP) budeme lidem s poškozenými poznávacími funkcemi nabízet komplexní služby (trénování paměti, sociální služby, nácvikové bydlení, kreativní činnosti, pomoc a podporu při návratu do škol a do zaměstnání). Služby CTP mohou využívat lidé každého věku. CTP na ulici Bulharská 1561 v Ostravě-Porubě ( za budovou Okresního soudu ) slavnostně otevřeme dne 4. září v 10 hodin. Kreativní program bude pokračovat minimálně do 19 hodin. Bude možné si vyzkoušet kognitivní hry, zamalovat si "v plenéru" před CTP, prohlédnout si CTP, seznámit se s kreativní tvorbou našich uživatelů, zakoupit si výrobky vzniklé v našich rukodělných dílnách a od 16 hodin shlédnout prezentaci o vzniku CTP, poslechnout si náš TŘESK a básnickou tvorbu ostravských a frýdeckých básníků a také získat informace o kognitivní rehabilitaci. Pro ty, kdo 4. 9. 2015 CTP navštíví, máme připraveny malé dárky.

 

Přejeme zdravou mysl, hodně zdraví a těšíme se na setkání!
S pozdravem

 

Za MENS SANA, z.ú. - CENTRUM TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI
Mgr. Jaroslava Saidlová
ředitelka
Ukrajinská 1533/13,708 00 Ostrava-Poruba
tel: 596 918 104, 777 034 883
e-mail:menssana@menssana.cz
www.menssana.cz, www.kpostrava.cz

 

Prohlédněte si také oficiální tiskovou zprávu a pozvánku.

 

 

Výlet na Čeladnou.

Mens Sana Vás zve na výlet po Beskydech. Kdy 20.6.2015? Kde? Sraz na nádraží Ostrava – Svinov 8:30 (vlak jede 8:51), předpokládaný návrat cca 17:00 – 18:00 Ostrava – Svinov. Bližší informace o akci najdete zde.

 

Výlet do Hlučína na kole.

Kdy? Středa 26.8. Odjezd 9:30 z Ukrajinské. Návrat zpět jak se nám bude chtít a jak budou síly stačit (asi kolem 16 hodiny). Bližší informace o akci najdete zde.

 

Tisková zpráva

Pozor. Ostrava úterý 13.7.2015 – Ve stánku statutárního města Ostrava na festivalu Colours of Ostrava ve dnech 16. – 19.7. bude pohoda, zábava, foto koutek, tisk triček, ale také origami a dobročinnost. KŘÍDLENÍ nadační fond představí šest výjimečných projektů a mezi nimi i projekt MENS SANY, z.ú. – SYMFONIE HEMISFÉR. Bližší informace najdete zde.

 

Festival v ulicích

Navštivte s námi FESTIVAL V ULICÍCH Kdy a kde? V úterý 14.7. ve 12 hodin u pracoviště Skautská a ve středu 15.7. ve 12 hodin u pracoviště Skautská. Bližší informace o akci najdete zde.

 

Výlet do Karviné

Sraz: Ve čtvrtek 2.7. v 8:00h na vlakovém nádraží Ostrava Svinov ve vstupní „skleněné“ hale. Bližší informace o akci najdete zde.

 

Výlet do Nového Jičína

Sraz: Ve středu 17.6. v 8:20 na vlakovém nádraží Ostrava Svinov ve vstupní „skleněné“ hale. Bližší informace o akci najdete zde.

 

Setkání klubu Dobré duše v červnu.

MENS SANA, z.ú. srdečně zve Vás i Vaše blízké na setkání klubu "Dobré duše" ve čtvrtek 18. 6. 2015 v 15:30h v kafárně Spirála. Bližší informace o setkání klubu najdete zde.

 

Prolomení 2

Malující Menssaňáci, galerie Mlejn, Mens sana, z.ú. a Ondřej Tkáčík, Vás zvou na vernisáž výstavy: Prolomení 2. Bližší informace o akci najdete zde.

 

Výlet do ostravské ZOO

Sraz: V pátek 22.5. v 9 hodin na trolejbusové zastávce Náměstí Republiky; vyjedeme společně trolejbusem č. 104 v 9:11 (směrem na zastávku ZOO). Bližší informace o akci najdete zde.

 

Čtení ze šuplíku v květnu.

MENS SANA, z.ú. a KNIHOVNA MĚSTA OSTRAVY Vás zvou na literární večer ČTENÍ ZE ŠUPLÍKU dne 14. 5. 2015 V 16:30 HODIN DO KNIHOVNY NA ULICI 28. ŘÍJNA 2 V CENTRU OSTRAVY. Bližší informace o akci najdete zde.

 

Výlet kolem Jistebnických rybníků

Kdy a kde? Ve čtvrtek 23.4. v 8:50 před nádražím Ostrava-Svinov u zastávky autobusu č. 46 (odjezd v 9:07). Bližší informace je možné si přečíst zde.

 

Čtení ze šuplíku v březnu.

MENS SANA, z.ú. a KNIHOVNA MĚSTA OSTRAVY Vás zvou na literární večer ČTENÍ ZE ŠUPLÍKU dne 12. 3. 2015 V 16:30 HODIN DO KNIHOVNY NA ULICI 28. ŘÍJNA 2 V CENTRU OSTRAVY. Bližší informace o akci najdete zde.

 

Výlet do planetária

Kdy a kde? Ve čtvrtek 19.3. v 10 hodin na tramvajové zastávce Rektorát VŠB směr Vřesinská (naproti VŠB). Bližší informace o akci najdete zde.

 

Retro gramofon

Pavel Ševčík Vás všechny srdečně zve na poslech retro-hudby z gramofonu. Kdy? Čtvrtek 26. 2. 2015 od 9 do 15 h. Kde? Mens Sana, pracoviště Skautská, dílna. Můžete při poslechu i výtvarně tvořit. Bližší informace o akci najdete zde.

 

Váš hlas na podporu projektu

 
Vážení kolegové, přátelé
dovolujeme si Vás požádat o laskavost: Váš hlas na podporu našeho projektu "Kognitivní rehabilitace u lidí se schizofrenii". Pod odkazem níže naleznete náš projekt. Klikněte na tlačítko "Moje volba" a zadejte Vaši emailovou adresu, pak zvolte" Vote!" Přijde Vám email, ve kterém kliknete na odkaz, vyplníte kód a tím potvrdíte svůj hlas. (Pokud Vám email nepřijde, pak je možná ve spamu, podívejte se prosím tam.) Děkuji za Váš hlas a za Váš čas!
 
S přáním pěkného dne
Jaroslava Saidlová
 
http://www.sozialmarie.org/…/kognitivni_rehabilitace_u_lidi… 
 

 

Výlet na Javorník

Výlet na Velký Javorník. Kdy? Čtvrtek 12.2.2015. Sraz? V 8:30 h nádraží Ostrava-Svinov. Pozor! Vlak odjíždí v 8.52 hodin! Bližší informace o akci najdete zde.

 

Čtení ze šuplíku v únoru.

MENS SANA, z.ú. a KNIHOVNA MĚSTA OSTRAVY Vás zvou na literární večer ČTENÍ ZE ŠUPLÍKU dne 12. 2. 2015 V 16:30 HODIN DO KNIHOVNY NA ULICI 28. ŘÍJNA 2 V CENTRU OSTRAVY. Bližší informace o akci najdete zde.

 

Divadelní předpremiéry.

Divadelní předpremiéry. Navštivte je s námi. Bližší informace o akci najdete zde.

 

Čtení ze šuplíku v lednu.

MENS SANA, z.ú. a KNIHOVNA MĚSTA OSTRAVY Vás zvou na literární večer ČTENÍ ZE ŠUPLÍKU dne 15. 1. 2015 V 16:30 HODIN DO KNIHOVNY NA ULICI 28. ŘÍJNA 2 V CENTRU OSTRAVY. Bližší informace o akci najdete zde.

 

 

 

 

Created by Huda in 2008 - 2017