MENS SANA, z.ú.

... Nehledejme stigmata u lidí duševně nemocných, nemají je vepsána v obličeji nebo v jiných částech těla, ale mají je ukryta hluboko ve svých duších. Zkusme jim pomoci tak, že je nebudeme přehlížet, ale budeme je akceptovat i s jejich odlišnostmi.

Aktuality

Výlet do Nového a Starého Jičína

Zveme Vás na výlet do Nového a Starého Jičína. Kdy a kde? Ve čtvrtek 27.7. v 8:15 v prosklené hale vlakového nádraží Ostrava Svinov. Bližší informace o akci zde.

 

Výlet charita

Zveme Vás na den otevřených dveří v charitě sv. Alexandra. Kdy? V pátek 23.6.2017 ve 13:00 hodin. Kde? Na pracovišti Skautská. Bližší informace o akci zde.

 

Givt

Podpořte nás, když nakupujete!

Přidali jsme se do projektu GIVT.cz. Pokud nakupujete na internetu – od svetru, přes parfém, televizor, dovolenou a nebo si objednáváte jídlo domů – můžete nám pomoci.

Uděláte to takto:

To je celé. Nestojí vás to ani korunu navíc a my dostaneme část peněz z ceny nákupu.

Pokud nechcete na tuto možnost pomoci nikdy zapomenout, TADY najdete chytré rozšíření prohlížeče, které vám vždy při nakupování GIVT připomene.

Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům – ať nenakupují "zbytečně" :)

Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám!

 

Výprava za Marlenkou

Zveme Vás na výpravu za Marlenkou. Kdy? Ve čtvrtek 25. května 2017 v 10:40. Kde? Na vlakovém nádraží Ostrava střed. Bližší informace o akci zde.

 

Historické motocykly

Zveme Vás na návštěvu expozice historických motocyklů. Kdy? Středa 17. května 2017. Kde? Sraz v 10:00 na tramvajové zastávce Výstaviště. Bližší informace o akci zde.

 

Výlet do Příbora a Chlebovic

Zveme Vás na výlet do Příbora a Chlebovic. Kdy? Čtvrtek 4.května 2017. Kde? V hale vlakového nádraží Ostrava-Svinov. Bližší informace o akci zde.

 

Výlet za sněženkami

Zveme vás na výlet. Sraz je v pátek 17.3. v 8:30 na autobusové zastávce Svinov nádraží (naproti nádražní hale) odjezd autobusem č. 46 směr Polanka v 8:47. Bližší informace o akci zde.

 

Procházka proti proudu

Zveme vás na výlet. Sraz je ve čtvrtek 16. 2. v 9 hodin před nákupním střediskem Duha v Porubě na osmém obvodě (dojedete sem autobusy 35, 39, 40, 44, 47, 48, 49, 58 a 75). Bližší informace o akci zde.

 

Menssana u Šraněk

Zveme vás na výstavu výtvarných prací klientů Centra psychosociální pomoci Mens sana, z.ú. Bližší informace zde.

 

Neziskovka roku 2016 semifinale.

MENS SANA, z.ú. postoupila mezi semifinalisty letošní ročníku ocenění Neziskovka roku. MŮŽEME S VAŠÍ POMOCÍ ZÍSKAT PRO NÁŠ PROJEKT CENTRUM TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI FINANČNÍ VÝHRU. Hlasujte prosím pro NAŠI NEZISKOVKU ROKU! Možnost máte prostřednictvím stránek www.neziskovkaroku.cz od 21. 10. do 21. 11. 2016.
DĚKUJEME.

 

Ocenění NEZISKOVKA ROKU 2016 podporují: Skupina ČEZ (hlavní partner), KPMG Česká republika, Česká spořitelna, Putt PD a Nadace Neziskovky.cz.

 

Více informací hledejte na www.neziskovkaroku.cz a www.nros.cz a zde

Banner

 

Neziskovka roku 2016.

PŘÁTELÉ, MÁTE MOŽNOST NÁM POMOCT, HLASUJTE PRO NÁS !!! Klikněte prosím na odkaz: www.neziskovkaroku.cz, pak klikněte na odkaz vpravo: HLASUJTE ZDE, pak zelené šipky a nezapomeňte zaškrtnout MENS SANA. děkujeme mockrát. Prosíme také o sdílení.
Děkujeme

 

Více informací zde

 

Menssana 20 let.

Menssana 20 let

 

Tisková zpráva.

Dovoluji si Vám touto cestou zaslat tiskovou zprávu k XXVII. ročníku celorepublikové kampaně „Týdny pro duševní zdraví“ a zároveň Vás pozvat na náš "CRAZY FEST na zámku", konaný u příležitosti této kampaně ve dnech 8 až 10.září. V Ostravě se kampaň uskuteční pod názvem „Ostravské týdny pro duševní zdraví“. Záštitu nad CRAZY FESTEM a Ostravskou kampaní převzal pan náměstek primátora Mgr. Michal Mariánek. Snahou naší kampaně je říkat a ukazovat pravdu o lidech s duševním onemocněním a napravovat škody, které páchají masmédia v honbě za senzací. Chceme dosáhnout toho, aby lidé s duševním onemocněním nebyli zesměšňováni, kriminalizováni a ponižováni, ale byli společností přijímáni takoví, jací doopravdy jsou. Prosíme o předání informací dále.

Děkujeme a přejeme hodně duševního zdraví!

S pozdravem
Za PS občané s duševním onemocněním a psychosociálními obtížemi
Mgr. Jaroslava Saidlová,

 

Výlet do Mexika.

Výlet z Hýlova do Mexika. Kdy a kde je sraz? V úterý 9. 8. v 9:15 před nádražím Ostrava-Svinov u zastávky autobusu č. 64 (odjezd v 9:30). Bližší informace zde.

 

Výlet do Teplic nad Bečvou

Výlet do Teplic nad Bečvou na ZBRAŠOVSKÉ ARAGONITOVÉ JESKYNĚ. Kdy a kde je sraz? Ve čtvrtek 4.8. v 7:20 v prosklené hale vlakového nádraží Ostrava Svinov. Bližší informace zde.

 

Prohlášení Platformy.

Prohlášení Platformy pro transformaci péče o lidi s duševním onemocněním, je možné si přečíst zde.

 

Crazy Fest 2016.

Zveme Vás a CRAZY FEST 2016. Více informací zde.

 

Setkání klubu Dobré duše v červenci.

MENS SANA, z.ú. srdečně zve Vás i Vaše blízké na setkání klubu "Dobré duše" ve čtvrtek 28. 7. 2016 v 15:30h v Mens Sana, pracoviště Skautská - zahrada. Bližší informace o setkání klubu najdete zde.

 

Výlet na Prašivou.

Kdy a kde? V úterý 26.7. v 7:40 na vlakovém nádraží Ostrava střed. Bližší informace o akci najdete zde.

 

Tunaj o Zlaté gatě.

Kdy a kde? Ve čtvrtek 30.6. ve 12:30h na chodbě pracoviště Ukrajinská nebo ve 12:45 u vchodu do Centra volného času Poruba – Vietnamská – adresa: Vietnamská 1541/3, Ostrava-Poruba. Bližší informace o akci najdete zde.

 

Výlet do ZOO.

Pojďte do ZOO. Kdy? V pátek 10.6. v 9 hodin. Kde se sejdeme? Na trolejbusové zastávce Náměstí Republiky s Pavlou Šulákovou. Bližší informace o akci najdete zde.

 

Čtení ze šuplíku v červnu.

MENS SANA, z.ú. a KNIHOVNA MĚSTA OSTRAVY Vás zvou na literární večer spojený s hudební a divadelní produkcí ČTENÍ ZE ŠUPLÍKU dne 9. 6. 2016 V 16:30 HODIN DO KNIHOVNY NA ULICI 28. ŘÍJNA 2 V CENTRU OSTRAVY. Bližší informace o akci najdete zde.

 

Setkání klubu Dobré duše v květnu.

MENS SANA, z.ú. srdečně zve Vás i Vaše blízké na setkání klubu "Dobré duše" ve čtvrtek 26. 5. 2016 v 15:30h v kafárně Spirála. Bližší informace o setkání klubu najdete zde.

 

Výlet Dolní oblast Vítkovic.

Výlet do Dolní oblasti Vítkovic. Kdy? V pátek 27. května 2016. Bližší informace o akci najdete zde.

 

Čtení ze šuplíku v květnu.

MENS SANA, z.ú. a KNIHOVNA MĚSTA OSTRAVY Vás zvou na literární večer spojený s hudební a divadelní produkcí ČTENÍ ZE ŠUPLÍKU dne 12. 5. 2016 V 16:30 HODIN DO KNIHOVNY NA ULICI 28. ŘÍJNA 2 V CENTRU OSTRAVY. Bližší informace o akci najdete zde.

 

Sen noci Svatojánské.

Divadelní předpremiéra SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ. Kdy? Středa 4. května 2016. Kde? v 9:30 – 9:45 u Divadla Antonína Dvořáka (divadlo je u tramvajové zastávky Výstaviště) s Hankou Černou. Bližší informace o představení najdete zde.

 

Beseda KCO

PŘIJĎTE NA PŘEDNÁŠKU O KRIZOVÉ POMOCI V OSTRAVĚ. Kdy? Středa 4. května 2016. Kde? Ve 14:00 hodin v Centru trénování paměti na ulici Bulharská 1561 v Ostravě-Porubě. Bližší informace o najdete zde.

 

Muzikoterapie.

Srdečně Vás zveme na pravidelná setkání MUZIKOTERAPIE. Kdy? Každou středu od 15:00. Kde? V MENS SANĚ na Bulharské 1561 v CENTRU TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI. Bližší informace najdete zde.

 

Aktivní senior.

Aktivní senior

 

 

 

 

Created by Huda in 2008 - 2017